Pacientovi je nejprve vyšetřena DNA z tkáně nádoru (případně z předoperačního vzorku krve) a nalezené DNA mutace jsou následně vyhledávány v krevní plazmě pacienta při opakovaných vyšetřeních.
Pokud je v krvi DNA mutace zachycena, je pacient ihned doporučen k dalším vyšetřením pro potvrzení diagnózy.
Další léčba probíhá již v rámci standardního systému onkologické péče.
Průběh oncoMonitor™ testu v bodech:
1. Pacient získá úvodní informace od svého ošetřujícího lékaře nebo na našich webových stránkách, případně nás kontaktujte prostřednictvím online dotazníku. Po jeho obdržení ho zhodnotíme a obratem pacienta kontaktujeme ohledně vhodnosti využití oncoMonitor™ testu.
2. Ošetřující lékař podá pacientovi detailní informace a důkladně vysvětlí celou problematiku. Zjistí se dostupnost vzorků z nádorové tkáně, navrhne cenová kalkulace a pacient podepíše souhlas s vyšetřením.
3. Pacientovi je odebrána krev a krevní plazma je následně vyšetřena na přítomnost mutací v DNA.
4. Výsledky testu jsou vyhodnoceny a zaslány ošetřujícímu lékaři, který rozhodne o dalším postupu. Výsledky testu jsou vždy k dispozici do 14 dnů po odběru krve pacienta.
5. Je vytvořen návrh pravidelných intervalů pro další odběry krve pro nejlepší využití získaných výsledků. Zpravidla následující odběry probíhají v 3 měsíčních časových intervalech, celkem jsou tedy vyšetřeny 4 vzorky krve po dobu jednoho roku.
Úhrada nákladů za oncoMonitor™
Vyšetření pomocí testu oncoMonitor™ není v současné době v České republice hrazeno ze strany zdravotních pojišťoven.
Jedná se o zcela unikátní a nadstandardní službu, pacient je samoplátcem.